Νίκη Αστέρα επί του Μαρπησσαϊκού

Πάρος

Με σκορ 2-0 ο Αστέρας Μαρμάρων κέρδισε τον Μαρπησσαϊκό σε αγώνα για τη Β’ κατηγορία της ΕΠΣ Κυκλάδων, στο ομώνυμο γήπεδο του χωριού.

Ο Μαρπησσαϊκός ξεκίνησε πιο επιθετικά τον αγώνα και λίγο έλειψε να προηγηθεί στο 7ο λεπτό, όταν σε σουτ του Βιτζηλαίου, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι. Η ομάδα των Μαρμάρων στη συνέχεια βγήκε στην αντεπίθεση και με ωραίο γκολ του Αριανούτσου -που «χόρεψε» την άμυνα της Μάρπησσας- (foto) έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ, με 1-0.

Το 2-0 για τον Αστέρα Μαρμάρων έγραψε και πάλι ο Αριανούτσος με πέναλτι στο 49ο λεπτό, μετά από εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Χριστοφόρος. Ακόμα, στο 65ο λεπτό, ο Κληρονόμος του Αστέρα, είχε σουτ στο δοκάρι.

Οι πρωταγωνιστές

Αστέρας Μαρμάρων: Βασιλάρης, Σ. Μπελούκης, Ν. Βιτζηλαίος, Νταής (Μοστράτος), Κοτσιοβός, Αλιπράντης (Ν. Κρητικός, Ραγκούσης), Καργιώτης, Αριανούτσος, Χριστόφορος, Κληρονόμος, Αντιπαριώτης

Μαρπησσαϊκός: Ανουσάκης, Παντελαίος, Κιοσέ, Τσιγώνιας, Κορρές, Δ. Κρητικός, Αντωνόπουλος, Βιτζηλαίος, Σ. Κρητικός, Βράπι (Γεμελιάρης), Εσάι.