Ήττα με παράπονα για τον Μαρπησσαϊκό στο κύπελλο

> Ποδόσφαιρο

Την ήττα –με πάρα πολλά παράπονα- δέχθηκε ο Μαρπησσαϊκός για το κύπελλο ΕΠΣΚ, από τον Πανναξιακό με 0-1 στο γήπεδο Μαρμάρων.

Ο Πανναξιακός που φέτος είναι φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, αντιμετώπισε μεγάλες δυσκολίες για να κάμψει την αντίσταση της Μάρπησσας, ενώ οι Παριανοί φωνάζουν προς κάθε κατεύθυνση για το γκολ που σημείωσε ο Ρούσσος στο 60ο λεπτό και ακυρώθηκε ως οφσάιντ μετά από υπόδειξη της βοηθού κ. Μαργαρίτη.

Στο παιχνίδι είχαμε δύο αποβολές (μία για κάθε ομάδα, Καφετζής Πανναξιακού και Ρούσσος για Μαρπησσαϊκό), ενώ το γκολ της νίκης για τους Ναξιώτες σημειώθηκε στο 75ο λεπτό με τον Βαθρακοκοίλη, που είχε περάσει στον αγώνα ως αλλαγή του Καράι.

Οι πρωταγωνιστές

Μαρπησσαϊκός: Ανουσάκης, Παπαδόπουλος, Βράπι, Τζανακόπουλος, Σωτηρόπουλος, Χρυσόχος (Ε. Κρητικός), Αντωνόπουλος, Γκεμπόρις (Ν. Βιτζηλαίος), Ρούσσος, Π. Βιτζηλαίος, Κορρές (Κοσσές)

Πανναξιακός: Τσαϊλάκης, Καραφυλλίδης, Ν. Πιτταράς, Κωστόπουλος, Χαμηλοθώρης, Λιμπερτάς (Ζαφείρης), Καφετζής, Α. Πιτταράς, Καρούσης, Βιλλαντώνης (Στρατούρης), Καράι (Βαθρακοκοίλης).

Διαιτητής: Βακόνδιος με βοηθούς τον κ. Καλογερά και την κ. Μαργαρίτη.