17
Δευ, Δεκ

Φουλ στα ψηλά ο Νηρέας!

> Ποδόσφαιρο

Ακόμα γκολ βάζει ο Νηρέας, που το Σάββατο το απόγευμα, στο στάδιο της Παροικιάς, κέρδισε με 5-1 την Κύθνο, και έτσι, έθεσε τις βάσεις για την είσοδό του στην πρώτη προνομιούχο τριάδα του βαθμολογικού πίνακα του Β’ Ομίλου της ΕΠΣΚ.

Η ομάδα του Νίκου Μοστράτου είχε σε καλή ημέρα τον σκόρερ της Ραμπαβίλα, όπου με τρεις προσωπικές του επιτυχίες βοήθησε τα μέγιστα τους «κίτρινους» της Πάρου.

Ο Νηρέας βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 40ο λεπτό από αυτογκόλ του Ζουμή και αυτό ήταν το «καμπανάκι» για την ολική επαναφορά της Παριανής ομάδας.

Στο 45ο με πέναλτι και στο 55ο λεπτό ο Ραμπαβίλας έκανε το 1-1 και το 2-1. Ο Γ. Ρούσσος στο 58ο λεπτό έγραψε το 3-1 και ο Ραμπαβίλας πέτυχε το τρίτο του προσωπικό γκολ στο 75ο λεπτό, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-1. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στο 90+ ο νεαρός Σιμόπουλος με πέναλτι.

Οι πρωταγωνιστές

Νηρέας: Φ.  Ζουμής, Ηλ. Ζουμής (Χ. Ρούσσος), Σάμιος, Τσενάι, Μπαρμπαρήγος, Άλκο, Μπαμπαλιού (Ρεσουλάι), Παπαδόπουλος (Αρκουλής), Ραμπαβίλας, Γ. Ρούσσος (Σιμόπουλος), Βράπι.

Κύθνος: Γκριέλας, Κ. Γονιδάκης (Γ. Γονιδάκης), Λεβαντής, Γ. Γονίδης, Δανιήλ, Ψαρράς, Νικ. Γονίδης, Μπιζικούκης, Ηλιού, Κούτσι, Γαρδεράκης (Λαρεντζάκης)

Διαιτητής: Ε. Ρούσσος με βοηθούς τους κ.κ. Κουζούμη και Μαθιουδάκη.