ΑΟΠάρα με ψυχή λέοντα!

> Ποδόσφαιρο

Ο ΑΟ Πάρου έδειξε τις διαθέσεις του στον πρώτο αγώνα του Ομίλου για την ανάδειξη του πρωταθλητή Κυκλάδων, νικώντας με 3-2 τη Σέριφο, στο δημοτικό στάδιο Παροικιάς.

Ο ΑΟΠ ξεκίνησε τον αγώνα έχοντας τη σκέψη τους στις «δάφνες» πρόκρισης της περασμένης εβδομάδας στα ημιτελικά του κυπέλου της ΕΠΣ Κυκλάδων και έτσι, πριν καταλάβει τι συμβαίνει βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, καθώς στο 14ο λεπτό η Σέριφος προηγήθηκε 0-1 με πέναλτι του Κ. Ρεβίνθη. Σαν να μην έφταναν όλα αυτά, η ομάδα της Παροικιάς δέχθηκε και δεύτερο γκολ στο 38ο λεπτό με γκολ του Παρίση.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φίλαθλοι είδαν έναν άλλο ΑΟΠ και κυρίως τους παίκτες με ψυχή λεόντων να δίνουν τα πάντα μέσα στον αγωνιστικό χώρο για να ανατρέψουν το αποτέλεσμα.

Έτσι, ο Γιουρτζίδης στο 53ο λεπτό έκανε το 1-2 και στο 60ο λεπτό το 2-2. Το νικητήριο γκολ για την παριανή ομάδα πέτυχε ο Χίσκα στο 87ο λεπτό, εν μέσω πανηγυρισμών.

Οι πρωταγωνιστές

ΑΟΠ: (πρ. Χρ. Γαβαλάς), Χαριστός, Ρέλλας, Καντιώτης, Καραφυλλάκης, Τσούκε, Χίσκα, Γιουρτζίδης, Γιαννούλης, Αρτ. Σγουράτι (Φ. Σγουράτι), Μπέρτι (Α. Σαρρής), Γκιόκα (Ιω. Σαρρής).

Σέριφος: (πρ. Ιω. Ράμπιας), Κοσμάς Βαλσαμάκης, Κ. Βαλσαμάκης, Παρίσης, Ν. Ρεβίνθης (Μονοβάσιος), Μουστάκας, Μαγουλάς, Λιβάνιος, Παπαδόπουλος, Α. Μαγουλάς (Γαβριήλ), Κ. Ρεβίνθης, Παππάς.

Διαιτητής: Παντελάκης, με βοηθούς τους κ.κ. Τσάφο και Ε. Ρούσσο.