Τσάμπα ήττα για την Κ-16 της ΕΠΣ Κυκλάδων

> Ποδόσφαιρο

Ολική ανατροπή είχαμε στον αγώνα της Κ-16 της ΕΠΣ Κυκλάδων, καθώς ενώ προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο επί της ΕΠΣ Χανίων στο γήπεδο της «Γ. Ρουμελιώτης» της Ελευσίνας, «κατάφερε» στη συνέχεια να ηττηθεί με 2-3, για τη φάση των 8 του πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικών ομάδων της ΕΠΟ.

Η ΕΠΣΚ προηγήθηκε 1-0 με γκολ στο 19ο λεπτό ύστερα από απευθείας κόρνερ του Γκούφα (βλ.: φωτό) και ο Σκιαδάς στο 26ο λεπτό έγραψε το 2-0 για τις Κυκλάδες.

Τα γκολ για την ΕΠΣ Χανίων πέτυχαν ο Μπερικάκης στο 55ο λεπτό, ο Πατελάκης στο 59ο λεπτό και ο Κρεμασμενάκης στο 64ο λεπτό.

Η ΕΠΣ Κυκλάδων αγωνίστηκε με τους: Πανταζή, Μανδηλαρά, Πάπα (Μπλάμο), Κρεμμύδα, Γαληνό (Γούρνα), Σκιαδά, Διακογιάννη (Σιμόπουλο), Ευμορφόπουλο (Αρκουλή), Ιω. Σαρρή, Λέκκα και Γκούφα.