Πρόκριση ΑΟΠ στο final 4 της Κ-16 της ΕΠΣΚ με πρωτιά | Τελική Βαθμολογία Ομίλου

> Ποδόσφαιρο

Με μάγκικο τρόπο η ομάδα Κ-16 του ΑΟΠ πέτυχε την πρόκρισή της στο φάιναλ φορ της ΕΠΣ Κυκλάδων, με νίκη 1-4 μέσα στη Σίφνο επί του Πανσιφναϊκού, στον αγώνα που έκρινε την πρωτιά του Ομίλου.

Η ομάδα της Παροικιάς προηγήθηκε 0-1 με τον Κονταξάκη, ενώ ο Πανσιφναϊκός ισοφάρισε 8 λεπτά αργότερα με τον Κωλέτη. Από το σημείο αυτό και μετά μέσα στον αγωνιστικό χώρο μόνο μία ομάδα υπήρχε, ο ΑΟΠ.

Ο Χίσκα με πέναλτι στο 57ο λεπτό έγραψε το 1-2, στο 69ο λεπτό ο Διακογιάννης πέτυχε το 1-2 και το κερασάκι στην τούρτα (1-4) ήρθε στο 70ο λεπτό με τον Ιω. Σαρρή.

Οι πρωταγωνιστές

Πανσιφναϊκός: Ποριώτης, Α. Γεωργούλης, Φράγκος (Β. Γεωργούλης), Χουζούρης (Τρούλλος), Σταυριανός, Χρυσός (Ατσόνιος) Κοράκης, Τσίνα, Ζαμπέλης (Ξύδης), Παπαγγελέτος, Κωλέτης (Μενεγάκης)

ΑΟΠ: Πανταζής, Σκανδάλης, Φλέσσας, Παντελαίος, Χερουβείμ, Χίσκα (Μπέτσα), Διακογιάννης, Κονταξάκης, Καρποδίνης (Μουχαρεμάι), Σκιαδάς, Ιω. Σαρρής