Αποκλεισμός ΑΟΠ στον ημιτελικό, από τον Πανναξιακό

> Ποδόσφαιρο

Με 0-2 ηττήθηκε ο ΑΟΠ από τον Πανναξιακό, στο δημοτικό στάδιο Πάρου, για την ημιτελική φάση του κυπέλλου ΕΠΣ Κυκλάδων.

Ο Πανναξιακός προηγήθηκε 0-1 με μακρινό σουτ του Καράι, που έστειλε την μπάλα στο «Γ» της εστίας του Χαριστού. Ο σκόρερ –που δεν πανηγύρισε το γκολ, καθώς τίμησε το «πέρασμά» του από τον ΑΟΠ- είχε και ένα σουτ στο δοκάρι, στο 29ο λεπτό.

Το 0-2 σημειώθηκε στο 88ο λεπτό από τον Βαθρακοκοίλη, ενώ ο ΑΟ Πάρου είχε βγει μαζικά στην αντεπίθεση για την ισοφάριση.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε ο Χίσκα των γηπεδούχων, γιατί εκβίασε να κερδίσει φάουλ.

Τέλος, στον τελικό θα αγωνιστούν ο Πανθηραϊκός με τον Πανναξιακό, το Σάββατο 20/4/2019, στο γήπεδο της ΕΠΣΚ, στην Ερμούπολη Σύρου.