Ισόπαλος 2-2 ο ΑΟΠ με τον Πανναξιακό

> Ποδόσφαιρο

Την ισοπαλία με σκορ 2-2 παραχώρησε ο ΑΟΠ στον Πανναξιακό, στον τελευταίο επίσημο αγώνα στη φετινή περίοδο για την παριανή ομάδα. Ο αγώνας ήταν στο πλαίσιο της Β’ φάσης του πρωταθλήματος της ΕΠΣΚ, για την ανάδειξη του πρωταθλητή Κυκλάδων

Στον αγώνα, που ήταν άνευ βαθμολογικού ενδιαφέροντος, ο Πανναξιακός παρουσιάστηκε με πολλές αλλαγές στη σύνθεσή του, καθώς η ναξιώτικη ομάδα βρίσκεται ακόμα μέσα στους στόχους της για την άνοδό της στην Γ’ εθνική κατηγορία, αλλά και οι αγώνες της το τελευταίο χρονικό διάστημα είναι συνεχείς.

Το αποτέλεσμα του αγώνα κρίνεται δίκαιο και ο ΑΟΠ -παρότι ξεκίνησε πιο επιθετικά τον αγώνα- βρέθηκε να δέχεται γκολ στο 32ο λεπτό με σουτ του μόνιμου σκόρερ του Πανναξιακού, Καρούση. Ο Καρούσης, ήταν ο σκόρερ και του δεύτερου γκολ του Πανναξιακού στο 38ο λεπτό, έπειτα από ασίστ του Ανεβλαβή.

Η παριανή ομάδα μείωσε σε 1-2 στο 80ο λεπτό με τον Σαρρή, ενώ στο 87ο λεπτό έπειτα από επιτυχή εκτέλεση πέναλτι του Γιουρτζίδη, έγραψε το τελικό 2-2.

Οι πρωταγωνιστές

ΑΟΠ: Χανιώτης, Καντιώτης, Μπέτσα, Γκιόκα, Καραφυλλάκης, Τσούκε, Τσόκα, Σγουράτι (Α. Σαρρής), Κούτσα (Σγουράτι), Γιαννούλης, Γιουρτζίδης.

Πανναξιακός: Μπροκάκης, Καράι, Στρατούτης, Καφετζής, Κωστόπουλος, Παπανικολάου, Ζαφείρης (Λογοθέτης), Δεμερτζής (Λυμπερτάς), Βαθρακοκοίλης (Πιτταράς), Καρούσης (Μπονιάκος), Ανεβλαβής

Διαιτητής: Κουζούμης με βοηθούς τον κ. Χατζόπουλο και την κ. Ψαρρά.