Εκτός κυπέλλου ο Αστέρας Μαρμάρων

> Ποδόσφαιρο

Την ήττα με 3-1 γνώρισε στη Σαντορίνη από τον Καρτεράδο, ο Αστέρας Μαρμάρων,

για το κύπελλο της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας ήταν μοιρασμένος και οι δύο ομάδες πρόσεχαν περισσότερο τα νώτα τους.

Η ομάδα της Θήρας προηγήθηκε 1-0 με πλασέ του Αρβανίτη στο 52ο λεπτό, για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια ο Αστέρας, με σουτ «κεραυνό» του Χαραλαμπίδη στο 62ο λεπτό..

Ο Καρτεράδος πήρε πάλι προβάδισμα στο σκορ, όταν μετά από κόρνερ ο Πρέκας έπιασε κοιμώμενη την άμυνα της παριανής ομάδας και με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα, γράφοντας το 2-1 στο 74ο λεπτό. Και πριν ακόμα συνέλθουν… από το γκολ οι παίκτες του Αστέρα, στο αμέσως επόμενο λεπτό δέχθηκαν νέο γκολ από τον καλύτερο παίκτη του Καρτεράδου (Αρβανίτης), που έγραψε το τελικό 3-1.

Οι πρωταγωνιστές

Καρτεράδος: Ροδάκης, Φραντζέσκος, Ντάλλας, Φέκας, Βαρμαζής, Γκρούλιος, Αχμετάι, Κουρπέτης (Πρέκας), Αρβανίτης, Σελιστάι, Τομόρι

Αστέρας Μαρμάρων: Σομπόνης, Κρητικός, Νταής, Μοστράτος, Μπελούκης (Αλιπράντης), Χαραλαμπίδης, Αριανούτσος, Κοσκινάς, Σούλι (Ραγκούσης), Βιντζηλαίος, Αντιπαριώτης

Διαιτητής: Ελευθεριάδης με βοηθούς τους κ.κ. Παντελάκη και Νάκκα.