Δεν τα κατάφερε η ομάδα του Νηρέα

> Ποδόσφαιρο

Δεν τα κατάφερε η νεανική ομάδα του Νηρέα απέναντι στην Ελλάς Σύρου και ηττήθηκε 1-4

στο δημοτικό στάδιο Παροικιάς, για το κύπελλο της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ομάδες ήταν ισοδύναμες μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Οι Συριανοί προηγήθηκαν 0-1 με σουτ του Μανουδάκη στο 42ο λεπτό και ο Νηρέας ισοφάρισε λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου σε 1-1 με πέναλτι του Παπαδόπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Σύρου ήταν πολλή ανώτερη. Έκανε το 1-2 με τον Ευριπιώτη στο 46ο λεπτό, το 1-3 με ωραίο ψαλίδι του Ρηγούτσου στο 64ο λεπτό και το τελικό 1-4 με πέναλτι του Σταμούλη

Οι πρωταγωνιστές

Νηρέας: Πανταζής, Η. Ζουμής, (Χ. Ρούσσος), Ιμέρι, Βράπι, Παπαδόπουλος, Άλκο (Ι. Αρκουλής), Σιμόπουλος, Γ. Ρούσσος, Κ. Λόκα (Γ. Λόκα), Μπαμπαλιού, Ν. Αρκουλής

Ελλάς Σύρου: Κάπελας, Μπαλόπιττας (Φραγκουδάκης), Παράβαλος, Συριανός, Ταμάμης (Μαραγκός), Χαλκιάς, Ρηγούτσος (Καραμολέγκος), Σταμούλης, Ευρυπιώτης, Μανουδάκης, Πρίντεζης (Κοτζαπαναγιώτης)

Διαιτητής: Καλογεράς, με βοηθούς τους κ.κ. Κουζούμη και Γρυπάρη.