Λύγισε ο Μαρπησσαϊκός στη Νάξο

> Ποδόσφαιρο

Αποκλείστηκε η ομάδα του Μαρπησσαϊκού από την επόμενη φάση του κυπέλου της ΕΠΣ Κυκλάδων, μετά την ήττα από το Φιλώτι με 2-1 στη Νάξο.

Οι Μαρπησσαίοι έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και προσπάθησαν να πάρουν την πρόκριση, παρά του ότι δεν τα κατάφεραν.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 στο 45ο λεπτό με τον Κατσουρό και με αυτογκόλ του Βράπι στο 50ο λεπτό ανέβασαν το σκορ στο 2-0. Ο Μαρπησσαϊκός μείωσε σε 2-1 στο 68ο λεπτό με τον Ευστρ. Κρητικό και παρ’ όλες τις προσπάθειες του δεν κατάφερε στη συνέχεια του αγώνα να πετύχει την ισοφάριση, που θα του έδινε ελπίδες για την παράταση.

Συνθέσεις

Φιλώτι: Ανυφαντάκης, Μ. Μουστάκης, Λογοθέτης, Κουφόπουλος, Προμπονάς (Δ. Μουστάκης), Ζούλης, Κατσουρός (Π. Μουστάκης), Μεμλίκα (Λίκα), Κοττάκης, Ντάσιο, Σταματίου

Μαρπησσαϊκός: Τζανακόπουλος, Παντελαίος, Κιοσέ, Γεμελιάρης, Βράπι, Αντωνόπουλος (Ζουμής), Κορρές, Εσάι, Κρητικός, Κοντίκος, Βιντζηλαίος.