Σπουδαία νίκη με 0-1 πέτυχε ο ΑΟΠ στη Σαντορίνη

> Ποδόσφαιρο

Σπουδαία νίκη με 0-1 πέτυχε ο ΑΟΠ στη Σαντορίνη επί του ΑΟ «Πύργος», για το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Η παριανή ομάδα ήταν ανώτερη μέσα στον αγωνιστικό χώρο και αν έδειχνε μεγαλύτερη προσοχή στο β’ ημίχρονο, το σκορ μπορεί να ήταν μεγαλύτερο.

Το γκολ της νίκης πέτυχε στο 33ο λεπτό ο Γιουρτζίδης, όταν επιχείρησε σέντρα-σουτ και ο τερματοφύλακας του Πύργου δεν κατάφερε να την αποκρούσει.

Ακόμα, ο ΑΟΠ είχε δοκάρι στο 77ο λεπτό, ύστερα από σουτ του Σαρρή. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΑΟΠ έχασε τουλάχιστον τρεις ευκαιρίες για να διευρύνει περισσότερο τη νίκη του.

Οι πρωταγωνιστές

Πύργος: Καλαμάτας, Βουλγαράκης (Συνολάκης), Γ. Νομικός, Β. Νομικός, Κουκούλης, Δαβιλάς, Λύκος, Κελίδης (Φύτρος), Ντεκίδης, Πάγια

ΑΟΠ: Νίκας, Πάπα (Ζγουράτι), Μπέτσα, Καμπάσης, Σωτηρόπουλος, Χύσκα, Γαβαλάς (Τσόκα), Σαρρής (Σκιαδάς), Γιαννούλης, Γιουρτζίδης, Ρέλλας (Βλάκα).