Ο ΑΟΠ κέρδισε τον ΑΟ Σερίφου 4-0

> Ποδόσφαιρο

Με σκορ 4-0 ο ΑΟΠ κέρδισε τον ΑΟ Σερίφου στο δημοτικό στάδιο Παροικιάς και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Ο ΑΟ Πάρου συνεχίζοντας τις θετικές εμφανίσεις προηγήθηκε στο 26ο λεπτό με τον Σαρρή και σ’ όλο το πρώτο ημίχρονο έχασε σωρεία ευκαιριών.

Στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο οι παίκτες του ΑΟΠ ήταν πιο αποτελεσματικοί και με τον Σκιαδά στο 53ο λεπτό έγραψαν το 2-0 ενώ στο 73ο λεπτό με τον Πάπα, το 3-0. Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε δέκα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, όταν ο αρχηγός του ΑΟΠ Γιουρτζίδης, με σουτ «κεραυνό», έγραψε το τελικό 4-0.

Οι πρωταγωνιστές

ΑΟΠ: Νίκας, Πάπα (80ο Τριανταφυλλίδης), Πέλας (83ο Βλακά), Μπέτσα, Καμπάσης, Σωτηρόπουλος, Σκιαδάς (80ο Αρκουλής), Χίσκα (83ο Κούτσα), Σαρρής, Γιαννούλης, Γιουρτζίδης.

Σέριφος: Κοσμάς Βαλσαμάκης (70ο Καλαρέμας), Κων.νος Βαλσαμάκης, Μποφίλιος, Σκοπελίτης, Μάριος Λιβάνιος, Μαγουλάς, Μαρίνος Λιβάνιος, Εφέντη, Καραγκούνης, Ρεβίνθης, Παππάς.