Ο ΑΟΠ ηττήθηκε από τον ΑΟ Σύρου στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης

> Ποδόσφαιρο

Στο μεγάλο ντέρμπι της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Κυκλάδων, ο ΑΟΠ ηττήθηκε από τον ΑΟ Σύρου, με γκολ που επιτεύχθηκαν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, στο γήπεδο της Ερμούπολης

Ο ΑΟ Σύρου προηγήθηκε 1-0 με γκολ του Κουκούλη στο 11ο λεπτό, αλλά η παριανή ομάδα ισοφάρισε 10 λεπτά αργότερα με τον Καμπάση. Και ενώ όλα έδειχναν ότι ο ΑΟΠ θα κρατούσε το αήττητο για μία ακόμα αγωνιστική, σ’ ένα μπέρδεμα τη μεγάλη περιοχή του στο 88ο λεπτό, ο Μαραγκός που είχε ξεχαστεί απ’ όλους πέτυχε το 2-1 για τους Συριανούς.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα και ενώ όλοι οι παίκτες του ΑΟΠ είχαν προωθηθεί προς την περιοχή των συριανών για να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης, ο Ραμπαβίλας διαμόρφωσε το σκορ σε 3-1.

Οι πρωταγωνιστές

Α.Ο. Σύρου: Αναστασόπουλος, Σαμανίδης, Φιλίππου, Μαραγκός, Ντόγος (Βαμβακούσης), Αργυρός, Ζουμπουνέλης, Οικονομόπουλος, Κουκούλης (96’ Σαγκινέτος), Χούρος, Λιέας (Ραμπαβίλας).

ΑΟΠ: Νίκας, Παπάς, Ρέλλας, Μπέτσα, Καμπάσης, Σωτηρόπουλος, Χύσκα, Γαβαλάς (Τσαντάνης), Σαρρής, Γιαννούλης, Γιουρτζίδης.