Νίκη του ΑΟΠ Β’ επί του Νηρέα με 0-2

> Ποδόσφαιρο

Για το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Κυκλάδων, ο ΑΟΠ Β κέρδισε με 0-2 τον τυπικά γηπεδούχο Νηρέα

στο δημοτικό στάδιο Παροικιάς με 0-2.

Ο ΑΟΠ Β’ ήταν σαφώς ανώτερος του αντιπάλου του, που πραγματοποιήθηκε με μετρημένους στα δάχτυλα φίλους του ποδοσφαίρου, με διαιτητή τον άριστο κ. Βακόνδιο και βοηθούς τους κ.κ. Κουζούμη και Β. Ρούσσο.

Τα γκολ για τον ΑΟΠ Β πέτυχαν ο Σγουράτι με πέναλτι στο 58ο λεπτό και ο Σκιαδάς στο 86ο λεπτό.

Οι πρωταγωνιστές

Νηρέας: Πανταζής, Ζουμής (Βολοσυράκης), Βράπι (Μ. Τριπολιτσιώτης), Γ. Αρκουλής, Παπαδόπουλος, Άλκο, Ρούσσος, Μπαμπαλιού (Γ. Τριπολιτσιώτη), Σιμόπουλος, Λόκα (Ταντάνης), Ν. Αρκουλής

ΑΟΠ Β’: Χανιώτης, Πάπα, Βλακά, Τσαντάνης, Μπέτσα, Σκιαδάς, Σγκουράτι (Φλέσσας), Λουκής (Καρποδίνης), Σαρρής (Ρούσσος), Γιαννούλης, Γιουρτζίδης.