Ήττα για τις γυναίκες του Μαρπησσαϊκού

> Μπάσκετ

Με σκορ 74-50 ηττήθηκε η γυναικεία ομάδα του Μαρπησσαϊκού από τον Περιστεριώνα Τήνου,

στον αγώνα για το γυναικείο πρωτάθλημα της ΕΣΚΚ, που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο Σύρου.

Ο Μαρπησσαϊκός πάλεψε στον αγώνα μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, αλλά ο Περιστεριώνας έδειξε μεγαλύτερη σοβαρότητα στα τελευταία λεπτά του αγώνα και πήρε δίκαια τη νίκη. Τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν: 20-12, 36-29, 51-43, και 74-50.

Οι πρωταγωνίστριες:

Περιστεριώνας: Αλοιμόνου 3 (1), Πολυκανδριώτη 12 (4), Καμπέρι, Δρίτσα 20, Φωσκόλου 6, Βοϊνά 4, Τριανταφύλλου 4, Μπινιάκου, Πλυτά 25 (2).

Μαρπησσαϊκός: Ιωαννίδου 6, Τζανακοπούλου 6 (1), Κ. Αλιπράντη 8, Καπούτσου 2, Σ. Λαουράκη, Χαλδαίου, Κεφαλά 2, Παπαχρήστου, Φ. Αλιπράντη, Καλογεροπούλου, Καπάρου 8, Μ. Λαουράκη 10.