18
Δευ, Μαρ

Γκέλα ΑΟΠ με Παμμηλιακό, ενώ στις καθυστερήσεις γλύτωσε το έμφραγμα!

> Ποδόσφαιρο

Σε ένα άτεχνο παιχνίδι στο δημοτικό στάδιο Παροικιάς, ο ΑΟΠ, που είχε μία άκαρπη υπεροχή στο α’ ημίχρονο, υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 1-1 με τον Παμμηλιακό.

Το σκορ άνοιξε ο Β. Καμακάρης στο 13ο λεπτό, ύστερα από εντυπωσιακό μπάσιμο του Παπαδημητρίου, ο οποίος κερδίζοντας τις κόντρες από τους αμυντικούς του ΑΟΠ, πάσαρε την κατάλληλη στιγμή την μπάλα, στον σκόρερ.

Ο ΑΟΠ ισοφάρισε με ένα περίεργο γκολ στο 23ο λεπτό, όταν από κακή συνεννόηση των αμυντικών της Μήλου, με μία ανάποδη κεφαλιά (φωτό), ο Γιόζεφ Γκιόκα, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 1-1.

Τέλος, ο ΑΟΠ γλύτωσε το έμφραγμα όταν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, όταν ο Ζούλιας έπιασε καρφωτή κεφαλιά μέσα στην περιοχή του ΑΟΠ, που απόκρουσε εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας της παριανής ομάδας, Χαριστός. Αμέσως μετά, ο Παμμηλιακός, είχε δοκάρι από κεφαλιά του Σάντα, που βρήκε το οριζόντιο δοκάρι. Σημειώνουμε ότι και οι δύο φάσεις στο τέλος του αγώνα δημιουργήθηκαν από μακριά πλάγια άουτ(!) του Παπαδημητρίου, που οι εκτελέσεις τους θυμίζουν καλοχτυπημένες σέντρες.