"ΜΠΑΜ- ΜΠΟΥΜ", ΑΕ Πάρου

> Ποδόσφαιρο

Μία εύκολη νίκη με 4-0 πέτυχε η Αθλητική Ένωση Πάρου στο δημοτικό στάδιο Παροικιάς, επί του ΑΠΣ Κύθνου

, για τον δεύτερο Όμιλο της Α’ κατηγορίας ΕΠΣ Κυκλάδων. Ο αγώνας ήταν και η πρεμιέρα για τον Γιώργο Μοστράτο, στο πάγκο της παριανής ομάδας.

Ο αγώνας ήταν ένας συνεχής μονόλογος για την παριανή ομάδα, που δεν είχε αντίσταση από τη συμπαθή ομάδα της Κύθνου. Το πρώτο γκολ για την ΑΕΠ ήλθε με σουτ του Αριανούτσου στο 25ο λεπτό. Το 2-0 έγραψε και πάλι ο ίδιος στο 50ο λεπτό. Το τρίτο γκολ για την παριανή ομάδα ήλθε από τον Εσάι δέκα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα και ο Δ. Κρητικός έγραψε το τελικό 4-0 στο 90ο λεπτό.

Η ΑΕΠ ξεκίνησε τον αγώνα με τους: Βασιλάρη, Ρούσσο, Παπαδόπουλο, Μουράι, Καμπάση, Γαβαλά, Βιτζηλαίο, Τριανταφυλίδη, Γιουρτζίδη, Παντελαίο και Αριανούτσο

πηγή: Fileleutheros