> Άλλα σπορ

Παρά την απογοήτευση από την ήττα του ημιτελικού, με εμφανώς κόντρα διαιτησία, η εθνική υδατοσφαίρισης των ανδρών έδειξε την αξία της και κατέκτησε για τρίτη φορά στην ιστορία της το χάλκινο μετάλλιο σε ένα Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου.

Περισσότερα...

Το πρώτο ελληνικό μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα στη Μαδέιρα της Πορτογαλίας, αλλά και το πρώτο χρυσό μετάλλιο της καριέρας του σε επίπεδο πρωταθλήματος κόσμου, κατέκτησε ο παραολυμπιονίκης, Αντώνης Τσαπατάκης.

Μεγάλα άλματα ακόμη και κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας του «βγάζει» πλέον ο Μίλτος Τεντόγλου, που μοιάζει να βρίσκεται στην καλύτερη κατάσταση της καριέρας του (για αυτή την εποχή).

Με 5 χρυσά, 4 ασημένια κι ένα χάλκινο μετάλλια, αλλά κυρίως με χαμόγελα και εμπειρίες, επέστρεψαν οι μικροί αθλητές του Αθλητικού Ομίλου Πάρου από τη Νάξο

Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 18-11 της ουγγρικής Ούιπεστ στον πρώτο ημιτελικό του final-4 της Euroleague στο πόλο γυναικών και προκρίθηκε για πέμπτη φορά, στις τελευταίες επτά διοργανώσεις, στον τελικό

Το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πάλης στην Ουγγαρία κατέκτησε ο Γιώργος Κουγιουμτζίδης, στην κατηγορία των 79 κ., επικρατώντας με 7-6 του Ασφάρ Ασίροφ στον τελικό.

Εν’ όψει της προετοιμασίας της αγωνιστικής ομάδας ILCA 4 για τον αγώνα της πρόκρισης στην εθνική ομάδα 2022, οι αθλητές μας Δαφερέρα, Ζουμή, Σπανός και Κυπραίος συμμετείχαν με επιτυχία στον διασυλλογικό αγώνα «Νικόλαος Τσόχας»